facebook
ins teleg  t :follow us

انواع غبارگیر

      غبارگیر های ساخت شرکت پارس فن هونام به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

سیکلون: سیکلون ها یا جداکننده های سانتریفوژ برای جمع آوری ذرات تا قطر 10 میکرون به کار می روند.

اسکرابر: بوسیله اسکرابر می توان گازهای با دما و رطوبت بالا را تصفیه نمود، مزیت دیگر آن ها این است که در جمع آوری برخی غبارات به صورت خشک، خطر ایجاد حریق یا انفجار وجود دارد، ولی در جمع آوری آن ها به صورت تر این مخاطرات کاهش یا حذف می گردد.

بگ فیلتر: بگ فیلتر (داست کالکتور - غبار گیر ) غبارات را  از طریق فیلتر های کیسه ای جداسازی می کنند. راندمان این غبارگیر ها با گذشت زمان و تشکیل کیک فیلتر افزایش می یابد.

انواع غبارگیر
 
1- سیکلون ( سایکلون )
     سیکلون ( سایکلون ) یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای صنعتی پاک کننده هوا می باشند، بخصوص در مواردی که نیاز به جمع آوری غبارات و مصرف دوباره آن ها است.
     سیکلون های ساخت شرکت پارس فن هونام به دو گروه سیکلون های معمولی و سیکلون های با راندمان بالا تقسیم بندی می شوند. از سیکلون های معمولی برای جمع آوری ذرات تا قطر 40 میکرون و از سیکلون های با راندمان بالا برای جمع آوری ذرات تا قطر 10 میکرون استفاده می گردد. سیکلون های با راندمان بالا افت فشار بیشتری نسبت به سیکلون های معمولی دارند.

سیکلون ( غبار گیر )

 


2- اسکرابر

     در اسکرابر یک پودر کننده مایع ( معمولا آب) برای جداکردن ذرات بکار می رود. ذرات ممکن است در ابتدا یا با مایع گرفته شوند یا با بدنه اسکرابر و سپس توسط مایع شسته شوند.  اسکرابر به طور موثر می توانند ذرات ریز از 1/0 میکرومتر تا 10 میکرومتر را جداسازی نمایند بطوریکه با افزایش اندازه ذرات راندمان جداسازی افزایش می یابد.
در اسکرابر از آنجایی که ذرات با مایع مخلوط می شوند، به آسانی می توان آن ها را از دستگاه خارج نمود. اسکرابر را می توان برای گازهای با دمای بالا در مواردی که کاهش دمای گاز مجاز می باشد و همچنین برای گاز های دارای پتانسیل انفجار بکار برد.
 
اسکرابر

 


بگ فیلتر ( داست کالکتور )

 

    3- بگ فیلتر (داست کالکتور - غبار گیر ) 
برای محیط هایی با بار آلودگی بالا بکار می روند. در بگ فیلتر (داست کالکتور) های ساخت شرکت پارس فن هونام برای جلوگیری از تشکیل لایه غبار روی فیلترها و در نتیجه آن افزایش مقاومت و کاهش دبی، فیلترها با حرکت مکانیکی و یا با حرکت هوا تمیز می شوند.
     در این غبارگیر ها مکش ایجاد شده بوسلیه فن، گاز آلوده را مجبور به عبور از فیلترهایی می نماید که در نتیجه آن ذرات بزرگ تر به داخل محفظه جمع آوری ریخته می شوند. علاوه بر این، گاز از درون فیلترهای کیسه ای نیز عبور می کند تا ذرات ریز معلق موجود در گاز نیز جداسازی شوند و در نهایت گاز تصفیه شده از دستگاه خارج می گردد.

 

بگ فیلتر (داست کالکتور - غبار گیر )

 

 
پارس فن هونام سازنده و فروشنده انواع غبارگیر صنعتی، سیکلون، داست کلکتور، سایکلون، بگ فیلتر، اسکرابر
(سازنده انواع فن و فیلتر های صنعتی ، طراح و مجری سیستم تهویه )

تماس با ما

     02146849137-02146849403
 mail   h.parsfan@yahoo.com

 adress  تهران ، کیلومتر 17 جاده مخصوص تهران - کرج ،  بلوار  

              کرمان خودرو،  بعد از پل کفش ملی ، خیابان سالمندان،  

            خیابان توانبخشی،  جنب مجتمع سالمندان بخش مردان ،   

            خیابان نخست، پلاک    6

 02146849133

آدرس ما در گوگل

 facebook  t  

تمامی حقوق این سایت نزد پارس فن هونام محفوظ است.