پارس فن هونام

طراح و سازنده انواع فن، هواکش، طراح و مجری انواع سیستم های تهویه

اصلاح عملکرد فن برای دما و ارتفاع

عملکر فن

عملکرد فن

 جداول عملکرد فن ها بر اساس چگالی هوای استاندارد می باشد. این جداول سرعت و توان یک فن را برای تولید حجم جریان (CFM) در فشار استاتیک (SP) مورد نیاز، در صورتی که فن در چگالی هوای استاندارد عمل کند را نشان می دهد.

چگالی هوای استاندارد به صورت چگالی هوا خشک در دمای 70oF و در سطح دریا می باشد که معادل 0.075lb/ft3 است.

هنگامی که یک فن در شرایط غیر استاندارد کار می کند، ابتدا ما باید فشار را به شرایط استاندارد معادل تبدیل کنیم و سپس اطلاعات بدست آمده را برای استفاده از جداول عملکرد بکار بریم. این تبدیل چگالی با استفاده از ضرایب اصلاح چگالی که بر اساس ارتفاع و دمای عملکرد بدست می آید، صورت می گیرد. برای مشاهده جدول ضرایب تبدیل چگالی بر روی این لینک کلیک نمایید

در ادامه با یک مثال روش اصلاح چگالی توسط این ضرایب شرح داده می شود.

مثال:

فرض کنید ما به یک فن سانتریفیوژ با پروانه بکوارد که جریان هوای 15500CFM را در فشار 2.5inwg انتقال دهد، نیاز داریم. دمای هوای وارد شده به فن 300oF و ارتفاع شهر محل نصب فن 3000ft از سطح دریا می باشد.
1- برای شرایط عملکرد 300oF و ارتفاع 3000ft از سطح دریا، ضریب بدست آمده از جدول ضرایب برابر 0.624 می باشد.
2- با تقسیم فشار استاتیک عملکرد بر ضریب بدست آمده ، فشار استاتیک معادل در شرایط استاندارد بدست می آید.

 0.624÷2.5=  (inwg) 4
از جداول عملکرد مشخصات یک فن که 15500CFM را در فشار 4inwg انتقال دهد، پیدا می کنیم. فن بدست آمده از جداول عملکرد فن مدل 365 PCB  SWSI می باشد. این فن برای تامین شرایط مورد نیاز دارای سرعت 893RPM و توان 12.86BHP در شرایط استاندارد می باشد. برای تعیین توان در شرایط عملکرد، توان را در ضریب بدست آمده در گام 1 ضرب می کنیم

12.86×0.624=8.04 BHP

و اما شرکت پارس فن هونام

نیازهای متنوع صنایع را درک می کند و موارد زیر را مد نظر قرار مید هد :

طراحی سفارشی :

نکته مهم : شرکت پارس فن هونام فقط فهرست‌ها را ارائه نمی‌کند، بلکه راه‌حل‌هایی را بر اساس نیازهای خاص صنعت طراحی می‌کند.

پشتیبانی پس از فروش :

نکته مهم : پشتیبانی پس از خرید بسیار مهم است.شرکت پارس فن هونام اطمینان می دهد که مشتریان می توانند به نکات تعمیر و نگهداری، قطعات یدکی و توصیه های متخصص دسترسی داشته باشند.

منابع آموزشی برجسته: 

شرکت پارس فن هونام  بینش، مقالات و تحقیقاتی را در مورد جدیدترین فناوری‌های فن ارائه می‌دهد و به صنایع کمک می‌کند به‌روز بمانند.

بینش پایداری :

نکته مهم: با تاکید روزافزون بر پایداری، شرکت پارس فن هونام ، صنایع  مختلف را در انتخاب فن های کم مصرف راهنمایی می کند و اثرات زیست محیطی آنها را کاهش می دهد.

چگونه پارس فن هونام می تواند به شما کمک کند ؟

شرکت پارس فن هونام  با فراهم آوردن گزینه‌های فراوانی که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، شما را در انتخاب فن ایده آل و با کیفیت یاری می کند.انتخاب فن صنعتی ایده ال و مورد نظر دشوار است . اینجاست که شرکت پارس فن هونام ارزشمند است. این شرکت با پایگاه داده گسترده و تخصص خود، به مشتریان خود کمک می‌کند تا فن ایده‌آل را متناسب با نیازهای خاص صنعت خود مقایسه، انتخاب و تهیه کنند.

مطالعه بیشتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
پیمایش به بالا