پارس فن هونام

طراح و سازنده انواع فن، هواکش، طراح و مجری انواع سیستم های تهویه

قوانین عمومی فن ها

قوانین عمومی فن ها :  با استفاده از روابط زیر می توان مقادیر بازده مکانیکی، بازده استاتیکی، فشار کل، سرعت و فشار سرعت را برای یک فن محاسبه نمود.

در روابط زیر، سرعت بر حسب فوت بر دقیقه و فشار بر حسب اینچ ستون آب می باشد.

قوانین عمومی فن ها

قوانین عمومی فن ها:

از قوانین فن ها برای تبدیل عملکرد یک فن با یکسری از متغیرها ( از قبیل اندازه، سرعت، و چگالی گاز)، استفاده می شوند. فرض کنید یک فن با یک اندازه و سرعت خاص آزمایش شده است و عملکرد آن برای چگالی هوای استاندارد (0.075lb/ft3) بدست آمده است، سپس ما می توانیم با استفاده از قوانین عمومی فن ها، عملکرد فن دیگری را با هندسه یکسان بدون انجام آزمایش بدست آوریم.

ما این قوانین را قوانین عمومی فن ها می نامیم، زیرا می توان آن ها را برای همه انواع فن بکار برد: فن های جریان محوری، فن های سانتریفیوژ، هواکش های پشت بامی، فن های سانتریفیوژ محوری، دمنده های جریان متقاطع، دمنده های گردبادی.

از دیگر کاربرد های قوانین فن ها هنگامی می باشد که ما می خواهیم عملکرد یک فن موجود را تغییر دهیم. به دو دلیل ما ممکن است نیاز به تغییر عملکرد یک فن داشته باشیم:

1- سیستم یا محیط به حجم هوای (CFM) بیشتری نیاز داشته باشد.
2- فشار استاتیک یک سیستم واقعی با مقداری که در طراحی محاسبه شده است متفاوت باشد.

هنگامی که این وضعیت ها اتفاق می افتد، مهم است که بدانیم چگونه می توانیم بر عملکرد یک فن تاثیر بگذاریم. تاثیر بر عملکرد یک فن را می توان با استفاده از قوانین فن که در زیر آمده است، نشان داد.

معادله منحنی سیستم

معادله زیر می توان برای پیدا کردن نقاط دیگری بر روی خط عملکرد سیستم، هنگامی که SP1 و CFM1 معلوم می باشد، استفاده کرد. بیشتر سیستم ها(اما نه همه آن ها)، از این رابطه پیروی می کنند :

SP2= SP1 x

(CFM2/CFM1)2

معادلات قوانین فن ها:

  CFM2=(RPM2 / RPM1) x CFM1

  SP2=(RPM2 / RPM1)2 x SP1

  BHP2=(RPM2 / RPM1)3 x BHP1

زیرنویس 1: شرایط موجود    زیرنویس 2: شرایط جدید

و اما شرکت پارس فن هونام

نیازهای متنوع صنایع را درک می کند و موارد زیر را مد نظر قرار مید هد :

طراحی سفارشی  :

نکته مهم: شرکت پارس فن هونام  فقط فهرست‌ها را ارائه نمی‌کند، بلکه راه‌حل‌هایی را بر اساس نیازهای خاص صنعت طراحی می‌کند.

پشتیبانی پس از فروش :

نکته مهم: پشتیبانی پس از خرید بسیار مهم است.شرکت پارس فن هونام اطمینان می دهد که مشتریان می توانند به نکات تعمیر و نگهداری، قطعات یدکی و توصیه های متخصص دسترسی داشته باشند.

منابع آموزشی برجسته: 

شرکت پارس فن هونام بینش، مقالات و تحقیقاتی را در مورد جدیدترین فناوری‌های فن ارائه می‌دهد و به صنایع کمک می‌کند به‌روز بمانند.

بینش پایداری :

نکته مهم: با تاکید روزافزون بر پایداری، شرکت پارس فن هونام ، صنایع  مختلف را در انتخاب فن های کم مصرف راهنمایی می کند و اثرات زیست محیطی آنها را کاهش می دهد.

چگونه پارس فن هونام می تواند به شما کمک کند ؟

شرکت پارس فن هونام با فراهم آوردن گزینه‌های فراوانی که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید، شما را در انتخاب فن ایده آل و با کیفیت یاری می کند.انتخاب فن صنعتی ایده ال و مورد نظر دشوار است . اینجاست که پارس فن هونام ارزشمند است. این شرکت با پایگاه داده گسترده و تخصص خود، به مشتریان خود کمک می‌کند تا فن ایده‌آل را متناسب با نیازهای خاص صنعت خود مقایسه، انتخاب و منبع‌یابی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
پیمایش به بالا